Strange Days A Halál Napja

Friday, 19 November 2021

Olyan már sokszor volt a filmtörténetben, hogy a gyilkos szemszögéből láthattuk az áldozat becserkészését - elég csak pár bekezdést visszaugrani egy konkrét példáért. Az Elmebeteg azonban a teljes játékidejében a belső nézethez köti magát, és így másfél órára egy elmeháborodott, nőket megskalpoló sorozatgyilkos szemén keresztül láthatjuk a világot. Hihetetlenül kényelmetlen és hátborzongató érzés ebből a nézőpontból figyelni az eseményeket: egy szexelni vágyó nő vetkőzik le előttünk, mit sem sejtve arról, hogy a lakásába felhozott, súlyosan traumatizált férfi agyát egyre inkább elönti a gyilkolás iránti vágy. Viszolygást ébreszt a film, de mégis nehéz kikapcsolni, mivel hajtott a morbid kíváncsiság, illetve a női főszerepet játszó Nora Arzeneder annyira szimpatikus és elbűvölő, hogy teljes erőbedobással tudtam az életben maradásának szurkolni. Gravitáció (Gravity, 2013) Alfonso Cuaron újjászületéssel felérő, űrbéli túléléstörténetében a kamera szinte sohasem nyugszik meg. Ide-oda nyargal, tekereg, megismertetve a nézőt a súlytalanság érzetével, illetve azzal, hogy milyen is lehet a nagy feketeségben irányíthatatlanul vergődni.

Strange Days – A halál napja – Wikipédia

Látványos trükkökből amúgy viszonylag kevés van, ami szintén örvendetes, bár több pénzt is költhettek volna rájuk. DC-hez képest kellemes csalódás, de ha ettől eltekintünk, akkor kb. egy átlagos Xena -epizód szintjét üti meg. Gal Gadotnak ugyanaz az egy színészi kvalitása van, mint a Suicide Squad os Cara Delevingne-nek: szép, de játszani hasonlóan nem tud - vagy legalábbis nincs rá szüksége az ilyen filmekben. Vagy ennyire tehetségtelen, ezt még nem tudom. Összességében nem egy világmegváltó, de azért korrekt film lett a Wonder Woman, így: 13 okom volt (1. szezon) Már-már sablonszámba megy, mi folyik az amerikai középiskolákban - legalábbis a filmek szerint. A diákok egymást cseszegetik, versengenek a "népszerűségért", sikeresek a sportolók, vannak szerencsétlen lúzerek (pl. az évkönyvbe fotózó vékony nyikhaj), csinosak a pompomlányok, a bulikban meg mindenki iszik és füvezik. Ihajj, micsoda szörnyű sorsa van az amerikai középosztálynak, de tényleg... Aztán néhánynak annyira cudar az élete, hogy megfogják a fenekét meg hírbe hozzák valakivel, erre pedig az a válasz, hogy öngyilkos lesz.

A vége elég kiszámítható lett, jó lett volna valami fordulat túlnyújtották az egész filmet. A színészek viszont jók voltak Ralphnak jól állt ez a szerep. A film összbevétele 7 919 000 dollár volt (). A The Doors Strange Days című albuma ihlette a film címét. ( wintermat) Eredetileg Andy Garciat akarták a főszerepre, de ő nem vállalta. ( mrarizona) Témába vágó sorozatok

bfg3 2018. május 7., 20:35 Nyugtalanító film ez. Első pillantsára akát sci-finek is nevezhetnénk, de az egyetlen kitalált technológia alig számít a filmben. Ettől eltekintve teljesen realisztikus. Mindaz, amit megelevendeni látunk a vásznon, nemcsak elvileg lehetséges – akármikor megtörténhet. Népszerű idézetek rocketdog 2020. október 27., 07:07 Látod, ez a bajod Lenny, sokat hiszel, semmit is valaminek nézel. Azt hiszed, hogy élsz, pedig csak mások életének darabkáival kufárkodol, meg a saját életed törmelékeivel. Hasonló filmek címkék alapján

A semmiből jött az élmény. Halványan emlékeztem a film plakátjára a kilencvenes évek közepéről, Ralph Fiennes arcával, hidegkék fényekkel, de semmit sem tudtam volna felidézni róla. Talán csak hogy valami cyberpunk-szerűség. Aztán mégis az utóbbi idők egyik legerősebb filmélménye lett, amikor teljesen véletlenül megnéztem az 1995-ös Strange Days című filmet. (Magyarul A halál napja címmel jelent meg. ) És nem is feltétlenül azért, mert önmagában valami kiemelkedően nagy alkotás. Hanem mert 22 évvel később is igaznak és érvényesnek tűnik. A film 1999 utolsó napjaiban játszódik. A Los Angeles-iek ezredforduló-lázban égnek, az utcán Aphex Twinre bulizik a tömeg. A füstös-neonfényes mellékutcákban közben egy rendőrből lett félalvilági figura, Lenny Nero (Ralph Fiennes első amerikai szerepe) furcsa árukkal üzletel. Olyan videókat árul a pult alól, amiket az agykéreghez kapcsolódva rögzítettek. Így pontosan azt mutatják meg, amit az ember lát, és érez. "Ez nem egyszerűen csak jobb, mint a tévé.

Strange days - A halál napja - DVD - Ár: 3190 Ft - awilime webáruház

strange days a halál napja 7

Előző nap Következő nap Mozi

  1. Strange days a halál napja video
  2. Strange days a halál napja 1
  3. Szent imre kórház vip szoba ark.intel.com
  4. A gyűlölet amit adtál teljes film sur
  5. A vörös halál álarca film
  6. Strange days a halál napja teljes film
  7. 9 gyógytea, ami a pajzsmirigynek is jót tesz: az orvosi kezelés mellett is fogyaszthatók - Egészség | Femina
  8. Tour de France 2020: Sok hegy, és egyetlen időfutam - Eurosport
  9. Feliratok.info
  10. Vita:Strange Days – A halál napja – Wikipédia
  11. Bosch ve edc befecskendező szivattyú 5
  12. Csepel fodraszkellek kossuth lajos utca sopron

Nyolc film a virtuális valóságról - Filmtett - Erdélyi Filmes Portál

A halál napja című akciófilmben Lenny Nero, a lecsúszott ex-zsaru újra a csúcsra jut, amikor emberek emlékeinek "klipjeivel" kezd üzletelni. A harmadik évezred kapujában ez az új virtuális drog mindennél kelendőbb. Egy alkalommal azonban egy gyilkos utolsó emlékei kerülnek… több» Korábban nem láttam még ezt a filmet, nem is értem, hogy kerülhette el a figyelmem. Egy teljesen korrekt 90 – es évekbeli sci-fi, thriller, amit annyira nem evett meg az idő vas foga, mint amire számítottam, de mégis egy picit ez az agykéreg stimulál... több» A korai ezredfordulós paranoiára ügyesen rájátszó, a jövőt okosan előjelző cyberpunk alapokon nyugvó sci-fi. Egyszerre társadalom és technológia kritika. Fiatalkoromban láttam, akkor erősen THRILLER volt a szememben, korruptságról, reménytelen szerelemről, az elképzelt virtuális cyberpunk világában történt büntényekről szól... Most 20év múlva újra megnézve lassú történetvezetése és elvontsága már már... több» Ügyes, egyszeri szórakozást nyújtó, a mai akció technikához képest némileg elavult, de a lényege időtlen krimi A film története remek, de azért annyira mégse fogott meg.

Fúsi Sok filmben feldolgozták már a felnőtt szüzesség kérdéskörét (pl. A 40 éves szűz, Teddy mackó, A kezelés, stb. ), bár nem minden esetben kerestek választ arra, hogy felnőtt (jellemzően) férfiak miért nem tudnak vagy akarnak intim kapcsolatot kialakítani. Az izlandi író-rendező, Dagur Kári sem megy bele túl mélyen a témába, ami, mondjuk, nem baj, mert így legalább a nézők jobban elgondolkodhatnak a kérdésen. A látottak alapján pedig bőven van min agyalnunk. Strange Days - A halál napja James Cameron és Kathryn Bigelow 1991 óta nem egy "cég", ez mégsem akadályozta meg őket abban, hogy válásuk után is együtt dolgozzanak, így esett meg, hogy Cameron írta A halál napja című scifi-akciófilm sztoriját, amit exneje rendezett 1995-ben. Kicsit hosszú a maga 145 percével, ám végig pergő, sehol sem válik unalmassá, a történet is érdekes, főleg annak fényében, hogy évekkel járunk a Mátrix előtt, sajnos azonban a film ordas nagyot bukott, pedig egyáltalán nem rossz, csak a 90-es évek közepén még nem lehetett egy ilyen - pláne R-kategóriás - produkciót legyömöszölni az ilyesmire akkortájt még totál érzéketlen nézők torkán.

Hát, nem tudom... talán minket itt a Balkánon keményebb fából faragtak, vagy ilyesmi nem fordul elő errefelé, de engem nem tudott megragadni Hannah Baker története, bár nyilván azért, mert soha semmilyen formában nem tapsztalatam hasonlót - sem a saját bőrömön, sem másén - egyetlen iskolámban, így meg nem tudom beleélni magam a helyzetbe. A történet kétségkívül érdekes és elgondolkodtató, és NEM, egyáltalán nem propagálja az önpusztítást, épp ellenkezőleg, figyelemfelhívó és megelőző jelentéssel bír, csak hát az amerikai dramaturgia továbbra sem tudja átugrani a saját árnyékát, így aztán klisék ismétlődnek végtelenül, menet közben pedig egyre bonyolultabbá is válnak az összefüggések, hogy akkor most tulajdonképpen ki és miért kergette Hannah-t a halálba - ill. ki nem.

A kilencvenes évek közepe olyan volt a nyugati popkultúrának, mint egy lusta szombat délután, amihez nem igazán illett a jövő miatti nyugtalankodás. Egészen más élmény most megnézni a Strange Dayst. Ha a film a 2010-es években jelent volna meg, simán Hollywood nagy társadalomkritikus műveként ünnepelnék, elemzések szednék szét és tematikus tumblerek gyűjtenék a legjobb pillanatit. Utalásszerűen később azért megjelent a film hatása a popkultúrában - egy Fatboy Slim-szám alapul egy idézetre a filmből, és Killer Mike rapper is megemlíti Jeriko One-t. A Strange Days három pontban is nagyon jól ráérzett a közeljövőre. A fejre szerelt valóság varázsa Elsőre lehet, hogy csak mosolyogsz mai szemmel ezen a technológián: Ralph Fiennes videózik Pláne, hogy az agykéreg-videót a végén az eszköz Minidiscre menti. Éppen Minidiscre, ami már önmagában minden kilencvenes évekbeli technológiai zsákutcák legzsákutcábbika! De ha az agyhullámokat leszámítjuk, pontosan ilyen eszközökből lett óriási sláger az utóbbi években.

  1. Cápasrác és lávalány teljes film magyarul online filmek videa full
cib-bank-deviza-átutalási-megbízás